Felhívás Gyerekeknek!
Vigyázz a természetre!
A tavaszi melegedő időben talán eszünkbe jut, hogy nemcsak mi, hanem a növények is szomjazhatnak. A szomjas növények pedig kiszáradnak, és nagyon könnyen lángra kaphatnak. Ugyanígy könnyen lángra kaphatnak a télen elhalt növények is.
Az erdő- és a kiszáradt mezők tűzének füstjével az embert mérgezi a levegőt, az utak mentén égő növényzet a közlekedést veszélyezteti, állatok pusztulhatnak el, a növények kihalnak.