Egy megkésett gratuláció
Legutóbb május 3-án jártam a berceli iskolában két volt 8. osztály tanulóinak 20. éves találkozóján. Akkor még nem tudtam, hogy az iskola két tanulója Országos Fizikaversenyen Győrben szép eredményt ért el.', 'Hogy valóban szép sikert értek el, az is igazol, hogy az Országos Magyar Fizikai Szemlében is méltatták őket. Egy volt osztálytársam olvasta ezt az előkelő sikert, s ő gratulált „nekem”, mert tudta, hogy „őshonos” berceli voltam és lélekben maradok is.